SAMSUNG GALAXY TAB S10+ (12+256GB) - SILVER
Brand: samsung
Stock availability: In StockIn Stock
Color availability:
₦1,685,600
0% OFFQuantity
Same day delivery within lagos on order placed before 1pm
Powered by
Do you have questions about this product?
Merchant Store
Galaxy AI is Here: For the first time ever Tab S10 Series is pre-equipped with Galaxy AI — putting a massive, AI-powered studio canvas in your hands.
Iconic design. Iconic feel: There's a touch of innovation in every detail — with all new design accents on the S pen, charging area and camera deco. And each one feels amazing to the touch.
Display: Dive in to deeper colors and truer blacks all optimized for the Dynamic AMOLED 2X display. Immerse yourself in a cinematic experience with incredible resolution and ultra smooth interactions on what many consider the ultimate display.
Anti-reflection Display: Reduce glare from and improve visibility with anti-reflection technology and the powerful Vision Booster.
Keeps cool when gaming heats up: Rev up the excitement with an ultra fast, powerful processor. When the action really heats up, it keeps cool with the larger Vapor Chamber cooling system — built to more efficiently cool the longer you game, or binge videos.
Durability that can't be beaten: The Enhanced Armor Aluminum frame is more durable than ever and ready to take all kinds of drops.
More battery. More games. More video: Put all that battery life to good use. Game for hours and hours, binge your favorite shows, then Super Fast Charge back to 100% just like that.
Galaxy AI key: Press the Galaxy AI key to unleash Galaxy AI to search what you want. Your keyboard is now highkey amazing.
| Specification | Details |
|---|---|
| RAM | 12 GB |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Battery Capacity | 11000mAh |
| OS | Android OS |
| Model | GALAXY TAB S10+ |
| Network Supported | 5G |
| Number Of Sim Slots* | Single SIM |
| Sim Types Supported* | Nano SIM |
| Connectivity | 5G |
| Colour* | Silver |
| Display Size* | 12.5 inches |
24 months
Product Reviews
All from verified purchasesReview Lists
No Review Yet. Be the first to share your experience with this product

.jpg&w=3840&q=75)




.jpg&w=3840&q=75)



